2018.07.23

IMLITEX AGRO testuoja naują elevatorių Kretingoje

NAUJIENA elevatoriaus atidarymas

„Imlitex Holdings“ įmonių grupė investavo 6 mln. Eur į naują elevatorių Kretingoje. Elevatorius gali sutalpinti apie 28.000 t grūdų. Grūdus čia supirks UAB „Imlitex Agro“, užsiimanti grūdų prekyba ir žemės ūkio žaliavų tiekimu ūkininkams.

„Aktyviai didiname grūdų supirkimo apimtis ir tiesioginę prekybą pasaulinėse eksporto rinkose, todėl plečiame ir šiai veiklai skirtą infrastruktūrą, - teigia Asta Vaičiulytė, „Imlitex Agro“ vadovė. - Naujo elevatoriaus statybai Kretinga pasirinkta dėl patogios geografinės padėties. Čia supirktus grūdus patogu ir gabenti į Klaipėdos uosto terminalus bei krauti į laivus, ir išvežti Lietuvoje esantiems klientams.“

Pasak p. Vaičiulytės, naujasis terminalas leis sumažinti poreikį nuomotis kitoms Lietuvos įmonėms priklausančių elevatorių pajėgumus. „Imlitex Agro“ dar turi elevatorių Kėdainiuose, jo talpa – 22.000 t. „Imlitex Holdings“ taip pat turi grūdų terminalą Rygos uoste, pastarojo talpa – 125.000 t.

Šių metų pradžioje „Imlitex Agro“ pasirašė ilgalaikę bendradarbiavimo sutartį su Klaipėdos jūrų krovinių įmone „Bega“. Iki šiol „Imlitex Agro“ grūdų krovai didžiąja dalimi naudojosi Rygos uoste turimu krovos terminalu. Nauja sutartis leis daugiau grūdų eksportuoti per Klaipėdos uostą. 
  Planuojama, kad būtent Kretingos elevatoriuje apdoroti grūdai bus gabenami tiesiai į Klaipėdos uostą, į įmonės „Bega“ terminalą, ir čia kraunami į laivus.


„Imlitex Agro“ apyvarta 2017 m. viršijo 60 mln. Eur ribą, šiemet tikimasi pasiekti 110 mln. Eur apyvartą.

Kretingai - didelė investicija
Naujajame elevatoriuje bus galima vienu metu priiminėti keletą skirtingų grūdų kultūrų. Elevatoriuje įrengta moderni šveicariška „Buhler“ firmos džiovinimo ir valymo įranga, džiovykla naudoja gamtines dujas ir yra pajėgi išvalyti bei išdžiovinti apie 90 tonų grūdų per valandą. Projektinis Kretingos elevatoriaus grūdų priėmimo pajėgumas – iki 200 tonų per valandą.

 „Naujasis elevatorius yra pati didžiausia apdirbamosios pramonės investicija Kretingos rajone nuo 1991 m.“, – sako Virginijus Domarkas, Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius.

Plačiau: www.vz.lt